12 Eylül 2011 Pazartesi

-Let'stanbul-


  Hayatıma yeni renklerin katıldığı ve hayatımın yoğun olduğu bir dönemdeyim şu aralar. Bir çok yeni ve değerli insanla tanıştım ve eğlenceli işler yaptık. Let'stanbul deneysel sanat festivali buna sebep oldu. Yaratıcı Fikirler Enstitüsü'nün -isimleri şahane değil mi?- yaptığı İstanbul'un ilk deneysel sanat festivali bu hafta gerçekleşiyor. Festival hakkında fikir edinmek için: https://www.facebook.com/event.php?eid=184393964965713 linkine tıklamanız yeterli.
  Ben bu etkinliğin iki kısmında rol aldım. Birincisi flashmob gerilla dans gösterisiydi. Vapurda gerçekleşecek olan flashmob dans gösterisi için yaklaşık 20 kişi bir haftadır hazırlanıyoruz. İki tane dünya tatlısı Amerika'dan gelen sanatçı - Katie Warren ve Kelsea Burch- bize yardım ettiler, koreografi hazırladılar. Şimdiden onlara kocaman teşekkürler. Provalar bugün bitti yarın gösteri zamanı. İnsanların tepkisini hepimiz merakla bekliyoruz :) Videoyu yakında buradan paylaşabilirim.


  İkincisi ise, bugün fotoğraf çekimine gittim. Festival için yurt dışından gelen bir fotoğrafçı -ismi Anka, çok yaratıcı ve güler yüzlü- fotoğraflarımı çekmek istediğini söyledi. Benim cevabım tabi ki "seve seve". Güzel bir çalışma oldu. Yüzüme tek bir şey sürmedim, istemedi. Ben aslında kendimi pek beğenmesem de beni çok güzel havaya soktu. Balat'da yaptık çekimleri. Amcalardan hortumu alıp beni ıslattı ve jive yapmamı istedi. Sonra inşaat da bulduğu kumları üstüme attı ve zıplamamı istedi. Gerçekten beraber epey bir eğlendik. Çarşamba çekimlere devam edeceğiz.
  Bunun dışında ilk gün açılış konserleri vardı Haliç Camialtı Tersanesinde. Yine yurt dışından gelen bir çok sanatçıyı dinleme fırsatımız oldu. Mekan çok güzeldi. Yanımızda kocaman bir gemi ve her yerde minderler vardı. Çok kalabalık değildi ve böylesi daha güzeldi bence - kimse ayakta izlemek zorunda kalmadı :) -Çok sıcak bir ortam vardı, gitmeyenler bence diğer etkinlikleri kaçırmasınlar. Yarın zamanım olursa Caddebostan da olacak Selvi Boylum Al Yazmalım açık hava film gösterimine gitmeyi planlıyorum. Ha tabi bir de flashmobumuz var :)


   Yaratıcı Fikirler Enstitüsü gördüğüm kadarıyla gerçekten iyi işler başardılar ve başarıyorlar. İsteklerine, sabırlarına, fikirlerine ve yaptıklarına hayran kaldım. Böyle etkinlikler düzenlemeye çalışmak ve bunu gerçekleştirmek çok kolay değil, ama onlar bunun çok da zor olmadığını kanıtladılar aslında. O yüzden en büyük teşekkür ve takdir ilk önce bu ekibe ve emeği geçen herkese gelsin. :)


-artık yazıları güzel bitirebiliyorum kıhkıh.-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder